Ketvirtadienis, 21 spalio, 2021

Trumpai apie automobilio draudimą

Rekomenduojame

Buto apšvietimo interjero patarimai ir gudrybės

Jei jūsų kambaryje trūksta natūralios šviesos, interjero dizaineriai turi daug idėjų, kaip pagerinti jūsų namus ir leisti šviesai sklisti....

Investavimas į NT projektus per sutelktinio finansavimo platformas

Nekilnojamas turtas – tai vienas populiariausių investavimo būdų pasaulyje. Tai netūrėtų stebinti, kadangi investicijos į nekilnojamą turtą, nuolat duoda...

Ilgojoje perspektyvoje buhalterinės apskaitos paslaugos atsiperka

Nors stambaus verslo sėkmingas funkcionavimas įprastai neįsivaizduojamas be buhalterijos specialistų pagalbos, derėtų pasirūpinti tinkama buhalterine apskaita. Šis procesas ne...

Automobilio draudimas yra vienas iš būtiniausių dalykų, kurio reikia valdant tam tikrą transporto priemonę. Kaip nuosavas automobilis, taip ir ilgalaikė automobilių nuoma reikalauja draudimo.

Tokio tipo draudimas apsaugo jus autoįvykio atveju bei padeda sutaupyti tam tikromis situacijomis. Bet ką daryti su draudimu jeigu jūs nusprendėte parduoti automobilį? Būtent apie tai mes pakalbėsime šiame straipsnyje.

Automobilio pardavimas be draudimo

Jei tai senesnė transporto priemonė, kuria nebevažiuojate, galite susimąstyti: Ar man reikia automobilio draudimo? Jūs netgi galite pabandyti parduoti savo automobilį be draudimo.

Kaip dėl kito scenarijaus? Neseniai mes susidūrėme su nauju ratų rinkiniu, o jūsų senas automobilis nebedomina jūsų. Tokiu atveju gali kilti pagunda anuliuoti draudimą.

Kam mokėti kas mėnesį už įkainius, kai automobilis nebeįdomus, tiesa? Tai neabejotinai gali atrodyti kaip pinigų švaistymas, nes tikrai tuos pinigus būtų galima išleisti kitur, pavyzdžiui, transporto priemonei, kuria domisi iš tikrųjų.

Senas automobilis

Nors gali atrodyti pagunda nutraukti ryšius su draudimo bendrove, jei transporto priemonė veikia, pagal įstatymą jums gali tekti laikytis minimalių transporto priemonės draudimo reikalavimų.

Lietuvoje, kai turite motorinę transporto priemonę, jas reikia užregistruoti. Bet prieš registruodami savo transporto priemonę, turite būti apdrausti.

Yra tikimybė, kad vis tiek gali prireikti transporto priemonės, kad atliktumėte tam tikrus darbus. Taigi geriausia išlaikyti minimalią transporto priemonės aprėptį, kai galvojate apie jos pardavimą.

Prieš judant toliau, yra viena spraga, kuri gali padėti jums mokėti draudimą, jei neplanuojate naudotis automobiliu.

Draudimo atšaukimas

Taigi atėjo laikas. Galbūt jūs pagaliau priėmėte sprendimą rinktis tą naują automobilį. Galbūt supratote, kad dabartinis jūsų turimas automobilis nebėra vertas investicijų ir kad kažkas kitas rinkoje jums labiau tiktų.

Bet kai išvardinsite parduodamą transporto priemonę, gali atrodyti, kad laikas atšaukti draudimą, kol būsite pasirengę įsigyti naują pirkinį. Tai iš tikrųjų yra per ankstyvas sprendimas, nes transporto priemonė vis tiek bus registruota ir jūsų vardu.

Net jei nustosite vairuoti automobilį asmeniniam naudojimui, norint suteikti potencialiems pirkėjams galimybę išbandyti automobilį, automobilyje turi būti galiojantys numeriai, o viskas turi būti atnaujinta. Tai apima jūsų draudimą.

Svarbu žinoti

Transporto priemonės savininkas vis dar yra atsakinga už žalą, kurią patiria vairuotojas savo transporto priemonėje. Tai yra priežastis, kodėl turėtumėtee išlaikyti draudimą, kol jūs parduodate savo automobilį.

Paklausti potencialaus pirkėjo, ar jis turi atsakomybės ir fizinės žalos padengimą, yra protingas klausimas, tačiau norėdami būti saugūs, nenorėkite atiduoti situacijos į būsimo pirkėjo rankas.

Patekę į nelaimingą atsitikimą be draudimo poliso, galite būti gana stipriai nuskriaustas.

Štai ko jūs tikrai nenorite. Tai, žinoma, neapima teisinių padarinių, su kuriais galėtumėte susidurti.

Neatšaukite draudimo per anksti

Galbūt neketinate vairuoti savo transporto priemonės, kuri yra parduodamas, tačiau bent jau turėsite sugebėti vairuoti transporto priemonę iki pirkėjo, kad galėtumėte atlikti planuojamus bandomuosius važiavimus.

Arba pristatyti automobilį pirkėjui. Bet tarkime, kad prieš parduodami automobilį dėl kokių nors priežasčių atšaukiate draudimą.

Vairavimas be draudimo yra griežtas įstatymų pažeidimas. Jei neturite draudimo, tai gali turėti įtakos ir tam, kokių rūšių pretenzijas galite pateikti.

Kas atsitinka su draudimu po automobilio pardavimo?

Taigi pagaliau atėjo akimirka, ir jūs pardavėte savo automobilį. Jūs perdavėte reikiamus dokumentus, perdavėte valstybinius numerius (jei taip nusprendėte) ir transporto priemonės nebeturite.

Taigi, ką turėtumėte daryti dėl savo draudimo pardavus automobilį? Parduodant automobilį, kada atsisakote draudimo?

Kai jūs pagaliau parduodate savo transporto priemonę, jums reikia susisiekti su draudiku ir pranešti, kad nuosavybės teisė perkelta kitur. Jei jūs paprasčiausiai nustosite mokėti oficialiai neatšaukdami draudimo sutarties, tai gali turėti neigiamos įtakos jūsų mokėjimų istorijai.

Apibendrinant

Jeigu pardavėte savo automobilį ir vis vien jums laikinai reikia transporto priemonės rekomeduojame apsilankyti sitandgo.lt ir išsinuomoti automobili trumpalaikei ar ilgalaikei nuomai.

Paskutiniai įrašai

Buto apšvietimo interjero patarimai ir gudrybės

Jei jūsų kambaryje trūksta natūralios šviesos, interjero dizaineriai turi daug idėjų, kaip pagerinti jūsų namus ir leisti šviesai sklisti....