Sekmadienis, 24 sausio, 2021

Transporto priemonės draudimas vykstantiems į užsienio šalis

Rekomenduojame

Kamino skardinimas

Drėgnos vietos kartais pastebimos tik tuomet, kai po gausaus lietaus sienų paviršiuje pasirodo spalviniai pakitimai. Tai palankiausias atvejis, leidžiantis...

Kreditai internetu visą parą nebesuteikiami

2020 metais kreditai internetu visą parą nebesuteikiami. Tai lėmė pasikeitęs vartojimo kredito įstatymas kuris draudžia kredito bendrovėms teikti vartojimo...

Šilti pledai – gražūs ir naudingi ne tik žiemą

Atėjus žiemai žmones domina šilti pledai. Nes tai labai jaukus daiktas, atliekantis ne vieną funkciją. Kokios tos funkcijos, atskleisime...

,,Apsidraudžiu ir važiuoju!’’ galėtų būti dažno vairuotojo šūkiu. Įsigyjamas automobilis, pasirūpinama jo draudimu, technine apžiūra ir manoma, kad dabar visi keliai atviri. Nors į pasaulio kraštą važiuok. Gaila, tačiau taip nėra. Reikia nepamiršti, kad eilinis transporto priemonės draudimas, dažnu atveju negalioja užsienio valstybėse ar galioji tik tam tikrą nustatytą laikotarpį. Vykstant svetur, būtina pasitikrinti draudimo polise nurodytas sąlygas ir prireikus įsigyti žaliąją kortelę.

Žalioji kortelė – tai tarptautinis transporto priemonės draudimas pagal esamoje šalyje galiojančius įstatymus draudimo liudijimas. Kaip ir įprastinis privalomasis civilinės atsakomybės draudimas, ši kortelė skirta tam, kad eismo įvykio atveju patirta turtinė ar asmeninė žala būtų atlyginta nukentėjusioms trečiosioms šalims.

Žalioji kortelė galioja draudžiant šias transporto priemones:

Automobilius;

Motociklus;

Sunkvežimius;

Dviračius;

Mopedus,

Autobusus;

Įvairių rūšių priekabas.

Kortelės galiojimo laikas yra nurodomas kartu su transporto priemonės parametrais ir jos savininko asmens tapatybę nusakančia informacija. Minimalus biurų tarybos reglamentuotas žaliosios kortelės galiojimo terminas – 8 dienos, o maksimalus – vienerių metų galiojimo apribojimas.

Jungtinių Tautų organizacijos buvo numatyta, kad žaliosios kortelės sistema turi galioti visose Europos šalyse. Šiandieniniais duomenimis, ji galioja beveik visuose Rytinėse ir Vakarinėse valstybėse. Taip pat, prie šios transporto priemonių draudimo sistemos prisijungė Islandija ir keletas Šiaurės Afrikos valstybių. Tačiau Prieš įsigydami, dar kartą pasitikrinkite ar šalis, į kurią vykstate, yra įtraukta į Lietuvoje išduodamų žaliųjų kortelių sąrašą:

Albanija, Airija, Andora, Austrija, Baltarusija, Belgija, Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Iranas, Islandija, Ispanija, Italija, Izraelis, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Makedonija, Malta, Marokas, Moldova, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Rusija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Tunisas, Turkija, Ukraina, Vengrija, Vokietija.

Taigi, norėdami džiugiai pradėti ir užbaigti išvyką į užsienio valstybę, nepamirškite pasirūpinti savo transporto priemonės draudimu. Dalis draudimo bendrovių savo klientams suteikia žaliąją kortelę visiškai nemokamai, o Lietuvoje galiojančio TPVCA draudimo nereikės švaistyti vėjais, nes šį galima pristabdyti atitinkamam laiko tarpui.

Paskutiniai įrašai

Kamino skardinimas

Drėgnos vietos kartais pastebimos tik tuomet, kai po gausaus lietaus sienų paviršiuje pasirodo spalviniai pakitimai. Tai palankiausias atvejis, leidžiantis...