Ketvirtadienis, 21 spalio, 2021

Skirtingų tipų stogų privalumai ir trūkumai

Rekomenduojame

Investavimas į NT projektus per sutelktinio finansavimo platformas

Nekilnojamas turtas – tai vienas populiariausių investavimo būdų pasaulyje. Tai netūrėtų stebinti, kadangi investicijos į nekilnojamą turtą, nuolat duoda...

Ilgojoje perspektyvoje buhalterinės apskaitos paslaugos atsiperka

Nors stambaus verslo sėkmingas funkcionavimas įprastai neįsivaizduojamas be buhalterijos specialistų pagalbos, derėtų pasirūpinti tinkama buhalterine apskaita. Šis procesas ne...

Daugiau apie buhalterinės apskaitos paslaugas

Buhalterinės apskaitos paslaugos – tai visuotinės finansinės informacijos apie tam tikrą įmonę, jos operacijas ir įvykius rinkimo ir apipavidalinimo...

Namų savininkams, kuriems reikalingas stogo pakeitimas, šiandien turi pasirinkimo tarp įvairių stogo dangų medžiagų, kurių gyvenimo trukmė gali skirtis.

Be ilgaamžiškumo, skirtingos stogo dangos medžiagos turi savų savybių – tiek teigiamų, tiek neigiamų – kurios gali turėti reikšmingos įtakos jūsų investicijoms.

Straipsnyje pristatysime kai kurias populiariausių stogo dangų medžiagas, kurias mėgsta namų savininkai, pranašumus ir trūkumus.

Metalinių stogų privalumai

Metalinės stogo dangos yra platus terminas, apimantis įvairias medžiagas, įskaitant plieną, aliuminį ir varį. Plieninė stogo danga yra vienas iš patikimiausių variantų.

Metalinės medžiagos yra įvairių stilių ir daugiau nei 100 spalvų, kurios labiausiai papildo bet kokį architektūrinį stilių. Metalo dangos ir gamykloje sumontuoti dažai taip pat gali padidinti ilgaamžiškumą.

Metaliniai stogai pasižymi ilgaamžiškumu – 60 metų.
Metalinės stogo dangos medžiagos yra atsparios ugniai. Metalinės stogo dangos taip pat gali sumažinti jūsų draudimo normas dėl atsparumo ugniai. Metalinis stogas taip pat padidins namo perpardavimo vertę.

Metalinių stogų trūkumai

Metaliniai stogai yra didelė investicija namo savininkams. Namų savininkams reikės rasti aukštos kvalifikacijos licencijuotą ir patyrusį rangovą, kuris specializuojasi metalinių stogų dangoje.

Asfalto čerpinių stogų privalumai

Asfalto 3 skirtukų malksnos yra viena iš prieinamiausių stogo dangų medžiagų. Asfalto malksnas montuoti yra prieinama ir ne taip sunku. Jos gali būti naudojami tiesiai ant senų malksnų, jei stogo danga yra geros būklės.

Asfalto malksnos laikomos A klasės, atsparios ugniai – atlaiko ugnį, degančią iki dviejų valandų. Jei gyvenate gaisrui pavojingoje vietoje, aptarkite stogo dangos variantus su rangovu, nes daugelis kitų stogo dangų tipų gali būti pranašesni už asfaltą.

Šias malksnas galima lengvai įsigyti daugelyje namų tobulinimo parduotuvių.

Asfalto čerpinių stogų trūkumai

Asfalto malksnos turi trumpiausią gyvenimo trukmę iš šiame įraše paminėtų stogų medžiagų. Asfalto malksnos stogas turėtų tarnauti nuo 15 iki 30 metų, tačiau kitos stogo dangos medžiagos gali tarnauti 50 ir daugiau metų.

Asfalto juostinė pūslelinė yra pažeidžiama dėl stipraus vėjo, karščio ir audros padarytos žalos.

Nors asfalto malksnos yra perdirbamos ir dažnai naudojamos grindinyje, jos nėra laikomos ekologiškomis. Gaminant šias malksnas, išmetama daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Medinių stogų privalumai

Medinių stogų tarnavimo laikas yra ilgesnis nei asfalto stogų – iki 25 metų. Kedro skiedros stogo gyvenimo trukmė labai skiriasi priklausomai nuo jūsų vietinio klimato, naudojamos medienos rūšies ir pjovimo storio.

Medinės malksnos estetiškai traukia namų savininkus, suteikdamos natūralią išvaizdą.

Kedro ir medienos malksnos yra mažesnės nei kitų tipų stogo dangos, pvz., molio ar šiferio, tačiau vis tiek suteikiama apsaugą nuo stiprumo ir drėgmės.

Medinės malksnos yra ekologiškos ir gaminamos iš natūralių, biologiškai skaidžių medžiagų.

Medinių stogų trūkumai

Medinės malksnos gali būti brangesnės nei kitų tipų stogo dangos. Pasitarkite su rangovu, jei gyvenate gaisrui pavojingoje vietoje ar tai bus praktiška.

Medinėms malksnoms ir purtyklėms reikia periodiško apdorojimo konservantais ir fungicidais, kad stogas neišdžiūtų, nevystytų, nesutrūkinėtų ir nepatrauktų miltligė.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme populiariausius stogo dangos tipus, detaliai aprašėme jų privalumus bei trūkumus. Taigi, atsižvelgiant į Jūsų namo lokaciją, turimus išteklius bei planuojamą rezultatą, vadovaudamiesi šia informacija, galite be vargo išsirinkti patikimiausią bei geriausią variantą konkrečiai Jūsų atveju.

Informacija yra parengta vadovaujantis manostogas.lt medžiaga.

Paskutiniai įrašai

Investavimas į NT projektus per sutelktinio finansavimo platformas

Nekilnojamas turtas – tai vienas populiariausių investavimo būdų pasaulyje. Tai netūrėtų stebinti, kadangi investicijos į nekilnojamą turtą, nuolat duoda...