Ketvirtadienis, 21 spalio, 2021

Kaip yra atliekamas šaknies kanalo gydymas?

Rekomenduojame

Buto apšvietimo interjero patarimai ir gudrybės

Jei jūsų kambaryje trūksta natūralios šviesos, interjero dizaineriai turi daug idėjų, kaip pagerinti jūsų namus ir leisti šviesai sklisti....

Investavimas į NT projektus per sutelktinio finansavimo platformas

Nekilnojamas turtas – tai vienas populiariausių investavimo būdų pasaulyje. Tai netūrėtų stebinti, kadangi investicijos į nekilnojamą turtą, nuolat duoda...

Ilgojoje perspektyvoje buhalterinės apskaitos paslaugos atsiperka

Nors stambaus verslo sėkmingas funkcionavimas įprastai neįsivaizduojamas be buhalterijos specialistų pagalbos, derėtų pasirūpinti tinkama buhalterine apskaita. Šis procesas ne...

„Endo“ yra graikiškas žodis „viduje“, o „odont“ – graikiškai – „dantis“. Endodontinis gydymas gydo danties vidų. Šaknies kanalų gydymas yra viena iš endodontinio gydymo rūšių.

Nors ne kiekvienas odontologas bei ortodontas Vilniuje gali pasakyti ar jums reikia atlikti šaknies kanalo gydymą, bet pasikonsultavus su endodontu, jūs galėsite tiksliai žinoti ar ši problema yra jums aktuali.

Endodontinis gydymas

Norint suprasti endodontinį gydymą, tai padeda ką nors žinoti apie danties anatomiją. Danties viduje, po baltu emaliu ir kietu sluoksniu, vadinamu dentinu, yra minkštas audinys, vadinamas minkštimu. Plaušiena turi kraujagysles, nervus ir jungiamąjį audinį, o vystymosi metu sukuria aplinkinius kietuosius danties audinius.

Minkštimas tęsiasi nuo danties vainiko iki šaknų galiuko, kur jungiasi su šaknį supančiais audiniais. Plaušiena yra svarbi danties augimo ir vystymosi metu. Tačiau visiškai subrendęs dantis gali išgyventi be minkštimo, nes dantį toliau maitina jį supantys audiniai.

Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai minkštimas, minkšto audinio šaknies kanalo viduje atsiranda uždegimas ar infekcija. Uždegimas ar infekcija gali sukelti įvairias priežastis: pakartotinai atliekant gilų ėduonį dantyje atliekamos dantų procedūros arba danties įtrūkimai.

Be to, sužalojus dantį, gali būti pažeistas minkštimas, net jei dantis neturi matomų drožlių ar įtrūkimų. Jei plaušienos uždegimas ar infekcija negydoma, tai gali sukelti skausmą arba sukelti abscesą.

Simptomai, kurie reiškia, kad jums gali prireikti šaknies kanalo gydymo

  1. Stiprus skausmas kramtant ar kandant.
  2. Spuogai ant dantenų.
  3. Skeltas ar sutrūkinėjęs dantis.
  4. Ilgalaikis jautrumas karštai ar šaltai, net ir pašalinus pojūčius.
  5. Patinusios ar švelnios dantenos.
  6. Gilus dantenų ėduonis ar patamsėjimas.

Procedūros eiga

Endodontas pašalina uždegusią ar užkrėstą minkštimą, kruopščiai valo ir suformuoja šaknies kanalo vidų, tada užpildo ir užplombuoja erdvę. Vėliau grįšite pas savo odontologą, kuris ant danties uždės vainiką ar kitą restauraciją, kad apsaugotų ir atkurtų visišką jo funkciją. Po atkūrimo dantis ir toliau veikia kaip bet kuris kitas dantis.

Diskomforto lygis

Norint palengvinti pulpos uždegimą ar infekciją sukeliamą dantų skausmą, atliekama daugybė endodontinių procedūrų. Taikant šiuolaikines technikas ir anestetikus, dauguma pacientų teigia, kad procedūros metu jiems yra patogu.

Pirmas kelias dienas po gydymo jūsų dantis gali jaustis jautrus, ypač jei prieš procedūrą buvo skausmas ar infekcija. Šį diskomfortą galima sumažinti vartojant nereceptinius ar receptinius vaistus.

Baigus endodontinį gydymą, jūsų dantis kurį laiką gali šiek tiek skirtis nuo kitų dantų. Tačiau jei turite stiprų skausmą ar spaudimą arba skausmą, kuris trunka ilgiau nei kelias dienas, paskambinkite savo gydytojui endodontui.

Apibendrinant

Straipsnyje trumpai aptarėme aspektus, susijusius su šaknies kanalo gydymo procedūra, pojūčiais po procedūros bei trumpai pristatėme bendrą informaciją kas yra šaknies kanalas.

Informacija yra parengta, vadovaujantis dentes.lt medžiaga.

Paskutiniai įrašai

Buto apšvietimo interjero patarimai ir gudrybės

Jei jūsų kambaryje trūksta natūralios šviesos, interjero dizaineriai turi daug idėjų, kaip pagerinti jūsų namus ir leisti šviesai sklisti....